Follow me on: DOMODI | ASK.fm

Galerie

Inspiruj se | Coco Chanel

9. prosince 2014 v 7:07 | Dolly Marseille
Omlouvám se, dnes opět jen obrázky, není čas..
Ale ve čtvrtek se můžete těšit na vánoční tag!

Jedna z nejvýznamnějších světových návrhářek 20. století, Gabrielle Bonheur Chanel, známější pod svým přízviskem Coco, se narodila 3.října 1883 v malém francouzském městečku Saumur. Bylo jí teprve 12 let, když její matka zemřela na tuberkulózu a otec - chudý podobní obchodník Albert Chanel - všech šest dětí opustil a zanechal je napospas svému osudu v klášterním sirotčinci. Zde si Coco pobyla celých sedm let, ale přeci jenom si odsud něco odnesla - od svých vychovatelek se tu naučila základům šití.


Ve svých dvaceti letech začala pracovat v obchodě s pletenými oděvy a právě zde získala pověst vynikající švadleny. Mimo to si přivydělávala zpíváním v místním nočním klubu, kde přišla ke svojí slavné přezdívce. Prý podle písně o dívce z Paříže, které se ztratil pes jménem Coco.


Coco Chanel se už od mládí lišila od ostatních dívek, a to nejenom stylem oblékání a krásnou postavou, ale i svojí neotřelou povahou. Byla sebevědomá, ctižádostivá, bojovala za svoje sny a názory a ničeho se nebála. Do vysoké společnosti ji uvedl jeden z jejich milenců, bohatý chovatel dostihových koní Étienne Balsan, díky němuž poznala inspirativní svět žokejů i společenskou část dostihů. Během té doby začala navrhovat klobouky, což se později stalo nejen její obživou, ale i největším koníčkem. Zanedlouho potkala svoji jedinou životní lásku, britského diplomata Arthura "Boy" Capela, s jehož finanční pomocí otevřela svůj první salon na Rue Cambon Paříži a butik v Deuville. Kromě drahých pokrývek hlavy začala Coco navrhovat i sportovní oblečení. S ním si otevřela módní salon v letovisku Biarittz a později i v Cannes. Úspěch se tedy dostavil brzy a Coco mohla splatit všechny svoje dluhy.


Za první světové války byly její oděvy trochu posměšně označovány "kuchyňským stylem" kvůli tomu, že bylo určeno všem ženám a ne jen hrstce "vyvolených" bohatých paniček. Coco ale samozřejmě dosáhla i úspěchů u předních světových hvězd. Oblékala takové celebrity jako Jacqueline Kennedy, Audrey Hepburn a Grace Kelly. Navrhovala kostýmy jak pro divadlo (zde spolupracovala s Cocteauem i Picassem), tak pro slavné hollywoodské velkofilmy. Ke konci 30.let už měla ve Francii statut nejbohatší módní návrhářky a byla vidět úplně všude.


Krátce po začátku druhé světové války zavřela všechny svoje salony kromě jediného butiku, v němž se prodávaly šperky a Chanel N°5 - dnes zřejmě nejslavnější parfém na světě, o kterém Marilyn Monroe prohlásila, že je jedinou věcí, kterou na sobě nosí do postele. V té době byl milencem Coco Chanel německý diplomat a nacistický špion Hans Gunther von Dincklage. Kvůli jejich vztahu byla kritizována a po skončení války musela odejít do Švýcarska s nálepkou zrádkyně.


Téměř o celé desetiletí později otevřela znovu svůj pařížský butik a vtrhla na scénu svou přehlídkovou akcí, na které se objevily takové módní legendy, jako tvídový kostým nebo dvoubarevné boty. Vrátila se zpátky na výsluní a nikdo neměl pochyb o tom, že se stala nejslavnější návrhářkou celého 20.století.


Coco zemřela 10.ledna 1971 ve svém soukromém apartmá pařížského hotelu Ritz, který už dávno předtím považovala za svůj domov. Jen o pár dní později měla v Paříži představit svoji novou kolekci Haute Couture jaro-léto. Bylo jí úctyhodných 87 let.

Inspiruj se | Mix 0,1

7. prosince 2014 v 11:33 | Dolly Marseille
Už je tady zase ta ošklivá, otravná neděle.. Vůbec nic se mi nechce, ani se mi nechce přemýšlet nad článkem.. Počítáč se mi hromadí spousty obrázky, takže jich pár hodím sem (lepší než nic).
Snad se budou líbit. :)Inspiruj se | Random

31. října 2014 v 12:12 | Dolly Marseille

Inspiruj se | Masivní náhrdelník

26. června 2014 v 11:53 | Dolly Marseille
Masivní náhrdelníky jsou v poslední době hodně v módě.
Ale ne každá z nás je jejich fanynka. Zkrátka někomu se líbí a jiným přijdou příliš velké, laciné či prostě ošklivé. No, nic neobvyklého. 100 lidí, 100 chutí, znáte to. Mně osobně se masivní náhrdelníky líbí, ale samozřejmě ne každý mi padne do oka. Nejúžasnější je, že z obyčejného outfitu vykouzlí dokonalý outfit. Dáte si obyčejné triko, nikdo si vás nijak extra nepovšimne. Ale když k němu přidáte nějaký masivní náhrdelník, hned vypadáte jinak. Snad chápete co tím myslím, jednoduše dodá jakési kouzlo tomu oblečení.

Inspiruj se | Kabelky

24. června 2014 v 12:19 | Dolly Marseille
Neznám snad žádnou holku, která by neměla ráda kabelky, proto inspirační fotografie na téma kabelky.

Inspiruj se | Fashion 0,1

19. června 2014 v 18:36 | Dolly Marseille
Miluji módu a hlavně tyhle inspirující fotografie, doufám, že i vám se zalíbí.

Inspiruj se | Šortky

16. června 2014 v 13:01 | Dolly Marseille
Š O R T K Y - Na léto jsou skvělé a pro některé z nás mnohem pohodlnější, než sukně. Fajn je na nich také to, že k nim můžeš nosit jakoukoliv obuv a navíc v nich budeš vypadat i sexy!
Proto inspirační fotky na téma šortky!

Inspiruj se | Obuv

10. června 2014 v 16:35 | Dolly Marseille
Další várka inspirujících fotek, tentokrát s obuví.

Inspiruj se | Fashion

9. června 2014 v 17:55 | Dolly Marseille
Zdravím, dnes mi pohltil spoustu času nový "kabátek" blogu (jak se vám líbí?), takže nezbývá už čas na smysluplný článek, ale jelikož se mi pc hromadí spousty obrázků, tak přidám alespoň je - k inspiraci.
 
 

Reklama