Follow me on: DOMODI | ASK.fm

Únor 2015

Několik návodů, díky kterým si vylepšíš pokoj.

27. února 2015 v 15:12 | Dolly Marseille
Už tě nudí tvůj pokoj a chtěla by sis ho nějak vylepšit, jenomže nemáte dostatek financí?
- Mám pro tebe levné řešení!
Určitě znáš z internetu, časopisů různé návody, které nesou název DIY - Do it yourself (Udělej si sám). Takže netřeba nějak ujasňovat a rovnou se vrhneme na ně.


Několik pomůcek na cvičení, které ti nebudou v pokoji překážet.

16. února 2015 v 17:23 | Dolly Marseille |  Zdravá a fit
Článek pro ty, kteří si nemohou dovolit velké stroje, protože jim to jejich malý pokoj nedovolí..


Mráz – Co nepodceňovat?

9. února 2015 v 14:26 | Dolly Marseille |  Zdravá a fit

Nejdříve nejčastější otázky..


Co mám dělat, když stojím v mrazu venku? (Např. Čekám na kamaráda, který má zpoždění)
  • Pohyb! Hýbej se, choď, přešlapuj, klidně skákej na místě. Ale hlavně se hýbej!

Co je nejlepší na rychlé zahřátí?
  • Horký čaj s medem a citronem a teplá postel. Může být i teplá koupel - ne však déle než 20 min.

Hodně lidí říká "Pij alkohol, ten tě zahřeje", je to pravda?
  • Ne, není. Je to jen pocit. Alkohol tělo odvodňuje, a i když na chvíli můžeme mít pocit, že nám je tepleji, rychle to odezní a zima je ještě větší.

Kdo by se měl nejvíce silnějšímu mrazu vyhýbat?
  • Především lidé, kteří mají oslabenou imunitu, senioři ve vyšším věku a malé děti (přinejmenším do tří let).

Proč mám husí kůži?
  • Takzvanou husí kůží se vytvoří izolační vrstva, která zadržuje v těle teplejší vzduch, jde vlastně o obrannou reakci organismu.

Co tedy může způsobit mráz?


Bolest hlavy
Mrazivý vzduch stahuje cévy v mozku, což způsobuje bolest. Proto je doporučováno v zimě nosit čepici. Rizikové je i střídání teplot - z vytopené místnosti do mrazu - i tohle cévám škodí.

Pozor na plíce a dýchací cesty
Na promrzlé dýchací ústrojí snadněji nasedne infekce. Při teplotách nižších než mínus 6-7 zabalte krk a hruď do teplé šály. A naopak při teplotách kolem nuly lékaři radí šálu odložit, aby krk nezchoulostivěl. Pak je zánětům náchylnější.

Omrzliny
Nejčastěji omrzá nos, ruce, uši a nohy a také prsty. Nejdřív je pokožka chladná, bledá a místo bolí bodavou bolestí. Později zrudne, oteče, po další chvíli se na něm vytvoří puchýřky, praskliny. Bez pomoci tkáň odumře, zmodrá a v takovém případě je často nutná amputace. Zejména na horách nepodceňovat kvalitní výbavu!

Mozková mrtvice
Lidé s citlivým kardiovaskulárním systémem, by se měli teple oblékat. Hlavně mít hlavu, ruce i nohy v teple. Stahující cévy můžou totiž způsobit mozkovou mrtvici.

Zánět ledvin a bolest bederní páteře
Ledvinám škodí nejen mráz, ale i dehydratace. Jelikož v zimě hodně málo pijeme. Zánětům a prochlazení přejdeme tak, že si choulostivé partie budeme chránit teplým oblečením včetně kvalitního spodního prádla. Kupujte spíše delší bundy.

STOP vypadávání vlasů

2. února 2015 v 17:00 | Dolly Marseille |  Dívčí svět

Vypadávání vlasů zmírníš správnou péčí

Snaž se především omezit fénování a používání žehličky, tímhle totiž své vlasy vysušuješ, a to přispívá k jejich vypadávání. Používej hlavně kvalitní šampony a kondicionéry, nejlépe přírodní.
- doporučuji šampon a kondicionér od Revitalon - podporují růst vlasů

Aloe vera - nejlepší přírodní kondicionér

Smíchej dvě polévkové lžíce gelu z aloe vera se šťávou z půlky citrónu a nanes na umyté vlasy. Nechej působit pět minut a poté opláchni vlažnou vodou. Aloe vera obsahuje enzymy, které podpoří růst tvých vlasů.

Nezapomínej olejovat pokožku hlavy!

Kup si kokosový a ricinový olej. Tyto dva oleje přispívají ke zdraví vlasů a zmírňují jejich vypadávání. Ale pozor! Ricinový olej je příliš hustý a lepkavý, proto smíchej pouze dvě lžičky tohoto oleje, s kokosovým olejem a nanes na pokožku hlavy. Nejlépe nechej působit přes noc a ráno si vlasy důkladně umyj. Aplikuj nejlépe přes víkend, kdy budeš mít čas na ranní umývaní vlasů.

Semena pískavice řeckého sena

Přes noc je namoč do vody a pak pořádně rozemel. Směs nanes na pokožku hlavy, kde ji necháš do té doby, než zcela zaschne. Pak ji šampónem důkladně smyj a celý proces ještě jednou opakuj. Ideální je proceduru opakovat dvakrát týdně. Tvé vlasy budou po čase vypadávat méně a navíc budou lesklé a silnější.

Olej z tresčích jater

Kvalitní směsi docílíš tak, že smícháš polévkovou lžící oleje z tresčích jater se dvěma polévkovými lžícemi mandlového oleje. Hmotu nanes na pokožku, kde je hustota tvých vlasů nízká a zabal vlasy do horkého ručníku. Horký ručník slouží k otevření pórů na hlavě a rybí olej tak může působit efektivněji. Tento olej je známý nejen tím, že po jeho nanesení ustupuje padání vlasů, ale navíc přispívá k růstu nových pramenů.