Follow me on: DOMODI | ASK.fm

|Psychologie| - Můj příběh

7. ledna 2014 v 15:20 | Dolly Marseille |  Článek na téma

PSYCHOLOGIE - Můj příběh

Zdravím :) Je tady další pondělí a s ním přichází nové téma týdne, které nese název Psychologie.
Ale.. To jsem prostě já, která vždy musím vyčnívat z davu( nepochopte to tak, že bych za každou cenu chtěla být něco víc, než ostatní, to samozřejmě ne.:)), a proto trošku pozměním téma, ale s psychologií samozřejmě souviset bude. Tedy hlavně s těmi, kteří se touhle vědou zabývají. Chci se podělit o svůj příběh a mé zkušenosti s psychology.


CO JE PSYCHOLOGIE ? Ať je tedy něco k tématu..
- Je to věda, která zkoumá chování lidí.
- Člověk zabývající se touto vědou, je označován jako psycholog.

Tenhle příběh je podle skutečnosti, podle mé skutečnosti, bohužel. Se vším co se událo v mém životě, jsem nyní smířená. Beru to tak nějak jakože.. nikdo nemá dokonalý život, takový prostě život je a bude.
Když jsem byla malá (6 let) moji rodiče se často hádali. Můj otec hodně pil a moje matka už to nemohla dál snášet. Pořád se hádali. Matka měla z něho nervy natolik v prde**, že se chtěla i zabít. Ze všeho nejhorší bylo to neustálé přetahování se o mě. A ještě když se mě zeptali s kým chci být. Ani s jedním! Ale s oběma! Což samozřejmě nešlo, protože si už nerozuměli a otec se odstěhoval ke své nové přítelkyni. Nějak jsem se po čase smířila s tím, že už nejsou spolu a měli mě ve střídavé péči. Poté přišla další rána a to moje sestra, kterou vlastně už ani jako sestru neberu, jelikož jsem ji neviděla pěkných pár let. Hodně s ní mlátila puberta začala brát drogy, utíkala z domu, kradla a tahala se, se samými pochybnými lidmi. Její chování bylo naprosto příšerné.Díky téhle zkušenosti nesnáším drogy a lidi, kteří je berou se mi natolik hnusí, že jim nepřeji nic jiného, než aby na to chcípli.(Jinak to napsat ani nemůžu.) . Když byla máma na noční, "sestřička" využila chvíle a utekla a mě samozřejmě nechala doma, mě 7miletou holku. Vždy, když byla máma v práci, sestra si pokaždé dovedla nějakého kamaráda či kamarádku k nám domů. Byli to opravdu samí lepší lidé, kteří byli úplně bez mozku. Už jenom proto, že mě učili třeba kouřit. Já byla malá, bez rozumu a tu cigaretu jsem si vzala (dobrovolně) a oni se nad tím bavili, že jsem tak malá a kouřím cigarety. Jednoho dne si pro ni přijeli policajti , že ji odvezou do pasťáku. Sestru nenapadlo nic jiného než se zavřít v koupelně. Brečela a prosila mámu o další šanci. Poté rozbila skleněnou vázu a vyhrožovala, že se podřeže. Policajti museli zakročit a vykopnout dveře a odvezli ji. Událo se za moje dětství hodně špatných chvil. Zkrátka zažila jsem si toho hodně a už jsme to nějak nezvládla a musela začít chodit k psycholožce, jelikož jsem měla ze všeho strach. Bála jsem se vody, lidí, větru, bouřky, jezdit autobusem, mravenců a dokonce i hloupé lžičky na polévku. Přišla jsem o sestru a napůl o otce a kvůli tomu jsem se bála mít doma i nějaké zvířátko, měla jsem strašný strach, že se mu něco stane a přijdu i o něj. Díky paní psycholožce jsem se z toho všeho dostala. Jelikož jsem mi bylo 7 roků, tak i tak semnou paní psycholožka jednala. Hrála semnou různé hry a u toho se mě opatrně ptala na různé otázky. Chodit k psychologovi není nic špatného, nic za co by se měl člověk stydět.Takže pokud máte z něčeho strach, někdo vám ubližuje, nerozumíte si se spolužáky, určitě se nebojte a vyhledejte pomoc od psychologa, pokud nepomůže někdo blízký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aly | Web | 7. ledna 2014 v 15:55 | Reagovat

Jeden z nejlepších a nejupřímnějších článků, které jsem kdy četla-moc jich není. :))) Super :)

2 lalibertad | 7. ledna 2014 v 16:47 | Reagovat

Máš vážně zajímavý blog, tvůj článek mě opravdu zaujal.Líbí se mi grafika i psaní.
Budu ráda, když se podíváš na můj článek ke stejnému tématu. http://lalibertad.blog.cz/1401/anarchismus

3 Feelingroovy | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 16:55 | Reagovat

Jop, živoj je pes a umí pořádně pokousat...:) Znám to sama-taky jsem neměla nejlepší dospívání...dost porovnatelný s Tebou:) ale k psychologovi jsem nikdy nešla-protože doufám že se nikdy rodiče nedoví příčinu toho, proč bych tam měla chodit a ze všech problémů jsem se dostala sama. Není to nejlepší přístup, vím, ale tenkrát to prostě jinak nešlo, protože by rodiče kleplo, dozvědět se byť jen trochu...přeju hodně štěstí do života :D

4 glamour-vanessa | Web | 7. ledna 2014 v 18:13 | Reagovat

Tybrďo… S rodiči bych to překousla a ještě bych byla ráda, že se rozvedli. Protože si umím tvoji maminku představit, jak se musela trápit kvůli tvého taťky. Já nesnáším opilé lidi, kteří jsou agresivní a jen rýpou a dusí člověka s jejich kecama. Člověk se má doma cítit dobře, bezpečně a hlavně aspoň doma být v klidu, a jestli doma vždy čekaly hádky, tak to musí být strašné. Nejhorší je to, když rodiče se hadají fakt nahlas a doma je malé dítě – ono to nechápe a může ho to poznamenat a zbytečně se bude trápit.

Ale jasně, jestli si byla malá, tak rozvod pro tebe musel být taky těžký.

Co musí být opravdu strašné, když máš sestru či nějakého blízkého člověka a on se ti mění před očima. A nemění se k lepšímu, ale bohužel naopak k horšímu, sklouzává do sraček, ty to vidíš a nemůžeš nějak pomoct. Umím si to v živě představit, tady toto bych velmi těžce zvládala.  

A co se týče drog, tak tomu se snad nechci ani vyjadřovat. Je to odporné svinstvo!!! Feťáci se mi tak moc příčí,… Ze začátku je to frajeřina nebo se ti jen uleví od depresí, ale pak jak se lidé změní po delším užívání drog? Jak jsou odporní nejen vzhledově, ale také chováním a co jsou schopní udělat pro drogy! Zabít či okrást nevinného člověka!! Hnus, hnus!

5 Annie | 7. ledna 2014 v 18:18 | Reagovat

Krásný článek. :)Obdivuju tě, že jsi dokázala se z toho dostat. Lidé jako jsi ty, jsou hrdinové. Hodně štěstí v budoucnu!! Btw... Ty verše od Revolty jsou skvělé!

6 mengano | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 8:12 | Reagovat

Opravdu jsi to neměla lehké a je vážně dobré, jak jsi takové věci zvládla. Rozvod rodičů je pro malé dítě jistě těžký a zážitky se sestrou tě musely hodně ranit. Držím ti palce, aby ses už nikdy v životě nemusela takhle trápit:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama